עזרה - חיפוש - משתמשים - לוח שנה
הגרסה המלאה: דיון| עורבני חקיין
Fantasy - קהילת הפנטזיה הישראלית > מדע בדיוני ואחרים > משחקי הרעב
amitmuzi
אז שמעתי הרבה מאוד דעות לגבי הספר הזה, חלקן שליליות- היא הרגה מלא אנשים, הסוף דכאוני וכ'ו וגם חיוביות- ואוו הסוף כזה יפה ומפתיע ואומייגאד היא בסוף עם פיטה אעאעאעאעאע. לכן רציתי לפתוח אשכול דיון לראות מה אתם חושבים כי אף פעם לא נמאס לי לשמוע דעות של אחרים בנושא זה ולהגיב XD

שאלות לדיון:
1. קראתם את הספר? מיד אחרי שהוא יצא?אם לא, אתם מתכוונים מתישהו?

2. מה דעתכם על הספר? אהבתם את הסוף ?

3. הייתם רוצים לראות עוד ספר מהסדרה אולי המשך?

4.יש לכם ביקורת על הספר או הכותבת?

CODE
[B]1. קראתם את הספר? מיד אחרי שהוא יצא?אם לא, אתם מתכוונים מתישהו?[/B]

[B]2. מה דעתכם על הספר? אהבתם את הסוף ?[/B]

[B]3. הייתם רוצים לראות עוד ספר מהסדרה אולי המשך?[/B]

[B]4.יש לכם ביקורת על הספר או הכותבת?[/B]

אם יש לכם עוד שאלות תרגישו חופשיים להוסיף XDD זה דיון פתוח לכן מותר לכם לחרוג מן השאלות
cool.gif
The Cattywampus
כן קראתי את הספר. אח שלי עבר בחנות ביום שזה יצא ואמר "היי זה משחקי הרעב! בוא נקנה את זה" וקנה לי :)

אהבתי את הספר. הוא מאוד שונה מהאחרים בצורה שלו, וזה ריענן קצת את האווירה. אהבתי את הסוף :)

המממ כן. לא המשך של משחקי הרעב, או לפחות לא על אותן דמויות, אבל עוד ספרים מהסופרת זה נשמע רעיון ממש נחמד :)

המממ.. רק שאולי היא רצחה קצת יותר מדי דמויות. אני שומעת את זה כל הזמן וזה באמת נכון. אבל לא ממש ביקורת XD
Smile
מיד אחרי שהוא יצא. הייתי מכורה אז וחיכיתי לו בטירוף.
הגרוע מהשלישיה. הכל קצת מופרך מדי, קטניס רגשנית מדי, המריבה של הבנים עליה נהיית פתטית. הסוף מפגר ממש, תסלחו לי על הביטוי. קולינס כאילו הייתה צריכה להגיש את הספר עד מועד מסוים אז היא חירטטה את הסוף. וחבל.
לא לא לא לא . וגם, הסיכוי שיהיה ספר אחרי אפילוג הוא אפסי.
עוד ספר יהיה מגוחך.
שתכתוב עוד. אחרים.
ודאי. השמעתי חלק ממנה למעלה. החלק השני חופר מדי. לא משנה. אה, היא עשתה את גייל פתטי ואגואיסט מדי ואת פיטה מסכן מדי. פשוט טעות. זהו.
Yarden Lopez And Love France
כן, קראתי את הספר מיד אחרי שהוא יצא. באותו זמן כבר חיכיתי לו באופן בלתי נשלט, וברגע שקיבלתי אותו התחלתי לקרוא (התחלתי לקרוא באוטו.)
לדעתי קולינס המשיכה את הטרילוגיה באופן יפה למדי. בעיקרון היה קצת משעמם במחוז שלוש ערשה, אבל בסך הכל הספר היה יפן. פיטה היה מסכן ומוסכן תוך כדי, והאמת שהקטע של 'הנאהבים חסרי המזל' כבש גם אותי. אבל קולינס הרגה את פרים, מה שאיכזב אותי מאוד והעציב אותי. ברצינות, בכיתי בקטע הזה. מצד שני, הוא היה תמריץ לעשות משחקי רעב בקפיטול, ע"פ שאני נגד רעיון זה.
אני רוצה לראות סדרת המשך, משהו על הילדים שלה או צאצאים, ומלחמה חדשה פורצת, אולי בין הצאצאים של בני הקפיטול שעדיין כועסים לבין המורדים העיקריים (קטניס, פיטה, גייל וכו'), כלומר הצאצאים שלהם.
בעיקרון הספר היה יפה, אבל אני קצת מבקרת את קולינס, גם לדעתי היא הרגה יותר מדי. הדבר העצוב ביותר שהיא הרגה דמויות שלומדים עם הזמן לאהוב אותן, כמו את פרים שאי אפשר שלא לאהוב ודמויות שאני לא יודעת אם כולם אוהבים אבל הרבה כן, כמו פינק אודייר. יש לציין שכפי שאמרו מקודם, קטניס רגישה יותר בספר הזה, וזה חיובי ושלילי בעיניי. חיכיתי לרגע שהיא סוף סוף קצת 'תשתחרר' אבל גם אהבתי את קטניס מהספרים הקודמים.
Ice Light
1. קראתם את הספר? מיד אחרי שהוא יצא?אם לא, אתם מתכוונים מתישהו? כן *~* קראתי את זה ביום שזה יצא. אולי יום-יומיים אחרי^^

2. מה דעתכם על הספר? אהבתם את הסוף ? לא. אני אל אוהבת את הספר הזה. מאז ומעולם טענתי שבכל סדרה, הספר הראשון הוא הכי טוב, והאחרון הוא בדרך כלל הכי פחות טוב. משחקי הרעב רק הוכיח לי שזה נכון XD

לאלא, זה מספיק. אין עוד מה לשמוע בסיפור הזה של קטניס. מה שכן הייתי רוצה, זה אולי את הספרים מנקודת מבט של מישהו אחר, שלא מסופר עליו הרבה בספרים. גייל, למשל, או היימיטץ', או אפילו אחד מהקרייריסטים.

4.יש לכם ביקורת על הספר או הכותבת? ביקורת? לא ממש. קולינס כתבה סדרת ספרים מעולה (טרילוגיה, למען האמת) ואני לא אוהבת להעביר ביקורות על אנשים שכותבים ספרים יפים. כן התעצבנתי קצת שהספר השלישי לא היה הכי מוצלח לעומת האחרים, אבל לא נורא. העיקר שזה הגיע לסיומו עם סוף יחסית טוב (:
gilam
קראתי אותו באותו שבת של השבוע שקניתי את הספר {בסופי שבוע אני קורא ספרים בדרך כלל}
הספרים לא הרחיבו מדי ובספר הזה זה היה הכי מורגש כי מלבד מספר שורות על הקטע בבית החולים המאולתר לא היה שום דבר שאמר לנו איך המורדים השתלטו על כל המחוזות וגם בקפיטול זה היה זבנג וגמרנו וזה מאד מוזר בהתחשב בכמות הזמן שהקפיטול דיכא את המחוזות. הסוף היה עצוב מאד הרגשה של כולם הפסידו אבל לשם הובילה הטרילוגיה מההתחלה האם לנסות לשרוד במצב הקיים או למרוד ולשלם את מחיר החופש,גם שתי שלטונות לא נתנו הרגשה של טובים ורעים אלא ניסיון להפיל שלטון דיקטטורי ולנקום בקהילה שהם ראו בה משתפי פעולה והציבור עומד באמצע וחוטף אש משני הכיוונים {כולם מפסידים כבר אמרנו?}
היא סגרה את כל הקצוות אז אני חושב שאין סיבה להמשך
היא לא הרחיבה בהרבה תחומים למשל למה הקהל שבקפיטול נבחר לחיות חיי פאר צאצאים של מי הם היו? למה נבחרה צורת המחוזות לצורת המחיה המועדפת,מה הייתה הסיבה שהנשיאה המחליפה נבחרה פה אחד לא היה ידוע עליה כלום ושם דבר?,אהבתי את ההתמדה בכך שקטניס לא יכלה להגדיר לעצמה מה הרגישה כלפי פיטה ממש עד הסוף,אבל לדעתי גייל היה נגרר במשולש הזה ההרגשה היא שהיא אף פעם לא אהבה אותו לא ככה זה היה פשוט חלק מהבניה המעולה של הדמות שלה לדעתי הבניה של הדמות שלה היתה כל כך מעולה אמתית ועקבית שהיא הפכה ספר טרילוגיה בינונית/טובה בלעדיה למעולה כשהיא שזורה בתוך הטרילוגיה הזאת. בשורה התחתונה מאד נהנתי מהספרים ולכן הכל מתגמד בסופו של דבר
Bob Dylan
1. קראתם את הספר? מיד אחרי שהוא יצא?אם לא, אתם מתכוונים מתישהו? כן, קראתי אותו.

2. מה דעתכם על הספר? אהבתם את הסוף ? אני מאוד אהבתי את הספר. אני חושב שהוא יצא לגמרי מהתבנית של השניים הקודמים, וקולינס הפציצה עם סיפור עלילה פסיכי ואדיר. הספר היה מותח לכל אורכו, כתוב נהדר, וסיימתי תוך יום וחצי מרוב המתח. באמת שאני לא מבין את האנשים הרואים אותו באופן שלילי, הוא סיום ענק לטרילוגיה.

3. הייתם רוצים לראות עוד ספר מהסדרה אולי המשך? אני חושב שאולי ספרים על העבר, אבל זה לא משהו שאני באמת יחכה לו בכסיסת ציפורניים.

4.יש לכם ביקורת על הספר או הכותבת? לא, אני חושב שזו הייתה אחלה של טרילוגיה, כתובה נהדר, עם דמויות טובות, סוף מצוין, לגמרי מוצר בידורי להעביר איתו זמן, אבל במובן הטוב.
Pokemon Trainer
1. קראתם את הספר? מיד אחרי שהוא יצא?אם לא, אתם מתכוונים מתישהו? כן, לא ממש מיד. קודם קראתי שוב את הספרים הקודמים כדי להיזכר, כי אותם קראתי די הרבה לפני שהוא יצא וקצת שכחתי פרטים.

2. מה דעתכם על הספר? אהבתם את הסוף ? לא ממש. הספר נהיה קצת"אפל" מדי ויותר מדי דמויות מתו, זה היה עשוי פחו טוב משאר הטרילוגיה, בנוסף. היה נחמד, אבל ציפיתי להרבה יותר.

3. הייתם רוצים לראות עוד ספר מהסדרה אולי המשך? לא ממש. הטרילוגיה די סגורה, והרבה פעמים לדעתי עדיף בטדרות ספרים לא להמשיך יותר ממה שצריך, ולדעתי זה היה מספיק.

4.יש לכם ביקורת על הספר או הכותבת? אני חושב שהיה נחמד אם היינו מקבלים יותר מידע על דברים ספציפייםו. בגדול ספר טוב, התלקחות בעיני קצת יותר מדי חוזר על הפורמט של הראשוון, אבל הוא היה מצוין. בגדול טרילוגיה מעולה, אבל קראתי טובים יותר.
gleek
1. קראתם את הספר? מיד אחרי שהוא יצא?אם לא, אתם מתכוונים מתישהו? אינלי מושג מתי הוא יצה.. אבל כן, קראתי=]

2. מה דעתכם על הספר? אהבתם את הסוף ? נעע... לא ממש.. כאילו, נחמד וכל זה אבל יש תחושה כזו שפיטה לא חזר להיות מה שהוא.. ופיניק.. אוי פיניק אהוב ליבי..=[[

3. הייתם רוצים לראות עוד ספר מהסדרה אולי המשך? אהמ.. לא יודעת.. אולי..=]

4.יש לכם ביקורת על הספר או הכותבת? תפסיקי להרוג אנשים מושלמים! זה רצח! רצח!
Panda
כן, קראתי לפני שנה בערך איך שהספר יצא חח

הספר היה מעולה, לדעתי קצת פחות טוב משני הספרים הראשונים, אבל הוא עדיין היה ממש מרתק ומעניין.
הרגיז אותי קצת ה"האפי הנדינג", היה צפוי מדיי שהיא בסוף תהיה עם פיטה. אני מניחה שציפיתי למשהו אחר. (למרות שאני מתה על קיטשיות)
גם עצבן אותי שאחותה מתה, זה היה פשוט יותר מדיי לדעתי חחח מסכנה קטניס, כמה בנאדם יכול לסבול?

לא, אני חושבת שצריך לעצור בזמן. ולמרות שהספר השלישי היה פחות טוב מהספרים הקודמים לו (לדעתי, לפחות), הוא השלים את הטרילוגיה בצורה מושלמת ואין שום צורך בספר נוסף. זה סתם למרוח את זה כבר..

אין לי כל כך הרבה מה להגיד חוץ ממה שאמרתי כבר. למרות שהספר היה פחות טוב מהספרים הראשונים, הוא עדיין היה מדהים!! כתיבה מדהימה ועלילה מצוינת, אני נורא אהבתי את הקטע עם פיטה והזיכרונות המזוייפים שלו (או משהו כזה, אני זוכרת את זה די גרוע כי קראתי את הספר לפני הרבה זמן.. עוד מעט אני אקרא שוב :))
Suits
אם אני לא טועה, איזה שבוע - שבועיים אחרי שהוא יצא בעברית לסטימצקי.

הספר טוב מאוד, אני לא מדרג מבין ה3 מי הכי טוב.
הסוף היה מפתיע וחמוד, אהבתי את הסוף.

ברור. ! שימשיכו עוד אחד, זה חובה.

כל הסדרה ענקית, הכותבת מעניינת וכותבת בצורה אחרת ממה שאני רגיל לקרוא.

דיו מהנה. : )
LilY-aNn
. קראתם את הספר? מיד אחרי שהוא יצא?אם לא, אתם מתכוונים מתישהו?\
קראתי את הספר אבל לא מייד אחרי שהוא יצא...

כן לדעתי הספר טוב, הסוף טילטל אותי במיוחד המילים האחרונות של קטניס [ "יש מישחקים גרועים יותר] ואני לא ממש מבינה למה לאנשים יש כ''כ התנגדות לסוף... הרבה טוענים שפרים מתה וזה עצוב ובלהבלהבלה אבל האמת שהגבר היחד שאהבתי אצלה זה נורי ... לא ממש היה אכפת לי כשפריים מתה, אכפת אבל לא בכיתי או משהו...
וממש אהבתי את הרגע שקטניס ירתה את החץ במפקדת שלהם [שדימיינתי אותה כמו את סבתא של ג'רמי מפיניאס ופרב XD] זה היה לא צפוי וטוב, כי לדעתי מה שהיה קורה זה שהיה שלטון חדש ואכזר אולי קצט פחות מהקודם...

לא בטוחה בזה... לא המשך אבל אולי על העבר [מישחקי רעב קודמים] על דברים אחרים שקרו בזמן שקטניס הייתיה איפה שהו שם.. וכ'ו

לא ממש... אבל הספר השני לא היה משו :\
מג'לונה
מיד אחרי שגמרתי את השני D:
אני שונאת אותו. כאילו, היא הורגת חצי מהדמויות ואנחנו מסיימים את הסדרה עם 5 דמויות, ובסוף קטניס עוד עם פיטה. הרבה יותר מתאים לה עם גייל.
לא. זה נגמר ממש טוב והכל. אולי שיוציאו את הקלטות מהשני של המשחקים של הגמול הרבעוני או משהו כזה כי זה יהיה ממש נחמד D:
הספר היה יכול להיות שונה לגמרי. אולי היו מעבירים אותם למחוז אחר ופרים הייתה נבחרת למשחקים וקטניס לא יכולה לעשות עם זה כלום ובגלל המוות שלה במשחקים יהיה מרד או משהו כזה XDD
כולם שונאים את קולינס כי גמרנו את הסדרה עם 5 דמויות בחיים ו95 מתות בערך XD
השתלטות מטאורים
קראתי את הספר כמה ימים אחרי שהוא יצא. לא התכוונתי לחכות, בעיקר משום שכל החברים שלי קראו את הסדרה ולחכות משמעו לקבל ספויילרים על ידי אלו שכבר הספיקו להינות ולקרוא אותו. קראתי אותו יותר מפעם אחת. זה ספר מוצלח.
הספר הוא ספר מוצלח בסה"כ, אבל הוא ללא ספר הספר הגרוע מבין השלושה. הטרילוגיה כולה מעבירה ביקורת סמויה על תוכניות הריאליטי ועל הקפיטליזם בפרט והספר האחרון בה עסק יותר בפוליטיקה ומהלכים פוליטיים מאשר במהותה של הטרילוגייה או ב"אקשן" שעסקו בו השניים הראשונים.
בנוסף הסוף של הספר, הוא לא ממש נחו לדעתי. האפילוג הוא כביכול סגירת מעגל, אבל הוא מיותר. הרי ידענו איפה הדמויות התגוררו עם סיומו של המרד וידענו מה אומרת העובדה שפיטה וקטניס גרים יחד, לא היינו צריכים הצצה אל העולם הזה.
לא, ללא ספק. הטרילוגייה כתובה בטוב טעם והיא נהדרת, אבל אין ספק שספר נוסף יהרוס אותה.
הספר מתעסק יותר מדי בפוליטיקה. הוא היה צריך לעסוק יותר בדברים המהותיים ובפעולות המידיות. קטניס היא חיילת לכל היותר ובספר הפכו אותה לסמל מוגזם למהפכה שהיא עצמה הרסה בסופו של דבר, אף על פי שהמטרה הושגה.
Mafalda Hopkirk
לפותח/ת האשכול,

נושא זה נבחר ע"י צוות פנטזי לאשכול מושקע, ולכן הודגש.

כמו כן, זכית במאתיים מטבעות!

בברכה,

צוות פנטזי.
זאת גרסת ה "lo-fi" של התוכן שלנו. לצפייה בגרסה המלאה הכוללת עיצוב טקסט, תמונות והתוכן המלא, אנא לחץ כאן.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.