עזרה - חיפוש - משתמשים - לוח שנה
הגרסה המלאה: דיון[לאנשים שקראו את הספר הרביעי בלבד!]|סוף הספר הרביעי.
Fantasy - קהילת הפנטזיה הישראלית > ספרי פנטזיה > הירושה
Fírnen
שובבב!!
לא לאנשים שלא קראו את סוף הספר!


לדעתכם הסוף שלא קרה כלום בין אראגון לאריה[מבחינת זוגיות לא מבחינת להחזיק ידיים ולהתנשק פעם אחת]

לדעתי זה כלכך מעצבןן!! כלכך רציתי שיהיה להם משהו ביחד מת על הדמות של אריה.
GinnyWeasley
גם אני. זה לדעתי ממש מבאס וקצת הורס את הסדרה. כאילו, כל הסדרה הוא סוגד לאפר שלרגליה, וכשהיא סוף סוף מתאהבת בו בחזרה- פןף! הואר נעלם ולעולם לא חוזר יותר לאלגזיה. זה היה די חסר פואנטה
idom
הקשר ביניהם היה אמור להיות חזק יותר כשסאפירה ופירנן... עשו אהבה של דרקונים (XD)
אבל פאוליני לא לקח את זה לשום מקום והשאיר את המצב כמו שהוא ובכך הוא אכזב אותי.
The Cattywampus
זה היה מאוד מאוד מאכזב.
אבל גם הבנתי אותו, כי אם הוא יעשה משהו צפוי מראש זה יהיה משעמם.
אבל ככה?...
זה היה קצת חד מדי.
idom
אני לא חושב שזה היה צפוי מראש. להפך. הייתי בטוח שלא יתפתח ביניהם משהו וזה מה שקרה, זה היה צפוי, אבל אם הוא היה עושה משהו לא צפוי ונגיד גורם לאריה לנשק את אראגון למשל, זה היה לא צפוי בכלל ורבים היו נאנקים בתדהמה כשהיו קוראים את זה, אני בטוח.
The Cattywampus
אבל זה הפוך על הפוך. אם היה קורה משהו, הרבה אנשים היו מושכים בכתפיים כי לזה הוא "כיוון". אז הוא עשה הפוך, ואז הפוך על הפוך וזה מה שיצא.
Fírnen
אני מקווה שבספר שהוא עומד להוציא[הוא אמר שיעשה ספר נוסף שיסביר את כל הדברים שהוא לא פירט עליהם שהגדול מבינהם היא אנג'לה..] יהיה משהו עליהם,אפילו קטן..

זה ממש מאכזב,חיכיתי לזה 4 ספרים):

מעניין מה יקרה לו עכשיוXD כל הקטע שהוא הולך ליצור דור חדש של רוכבים.
idom
אני מקווה שיצא נספח שקשור לאנג'לה, למרות שהוא הבטיח שדבר כזה לא ייצא בזמן הקרוב אני עדיין מקווה, הוא השאיר לגביה יותר מדי חורים. לגבי הסוף של הירושה - זה סוף פתוח. הוא מתכוון להמשיך את זה בשלב מסוים, עוד כמה שנים.

זה באמת מאכזב, אבל זאת הייתה ההחלטה של הסופר וככה זה...

הוא אמור. נראה אם הדרקונים בכלל יבקעו לאורגלים או לגמדים, ואם הם בכלל ירצו להיות רוכבים.
שכחתי את השם
או מי גוד הוא יוציא ספר שמספר על אנג'לה??? אם כן הוא תותח!!!
MightGod
אם תשימו לב, הרגע שכולנו חיכינו לו לכל אורך ארבעת הספרים התרחש כ-100 עמודים לפני הסוף - העימות עם גאלבטוריקס. ה-100 עמודים האחרונים, שנכתבו על-מנת שנבין אילו שינויים חלו עם מפלתו של גאלבטוריקס, לדעתי נכתבו מאוד מאוד מהר. אפשר לשים לב לזה בקלות בסגנון הכתיבה - מהיר מאוד ולא מתעקב על פרטים כגון תיאורי מזג-האוויר והסביבה שכריסטופר פאוליני התעקב עליהם בדרך-כלל. אם הייתם נותנים למישהו לקרוא קטע מארבעת הספרים וקטע מסוף הספר הרביעי אחרי הכל, הוא היה אומר לבטח שזה 2 סופרים שונים. ניכר היה שכריסטופר רצה כבר לסגור את הספר אחרי שהוא סיים לכתוב את ה-Big Bang, וחבל שכך. בנוגע לסוף הספר הרביעי, אני מודה שסוף הספר מעט איכזב אותי, כי הוא היה סוף עצוב יותר מאשר משמח, אבל סוף הקשר בין אריה לאראגון היה בהחלט לא צפוי (כי כולם ציפו שהם יהיו ביחד, במיוחד לאור הריקוד של אריה כשהיא הייתה שיכורה), וזה משהו שאני דווקא כן אוהב - שמפתיעים אותי, ולכן מזה אני לא מאוכזב כל-כך (אלא יותר מאוכזב מהפירוד שהוא עשה לכל הדמויות - אריה בדו ולדנוארדן, אוריק בהרי הביור, מרטאג "איפשהו בצפון", נאסואדה באורוביין, אורין בסורדה, רוראן בקרווהול, אראגון באיזור לא ידוע מחוץ לאלאגייזיה).

אבל עדיין יש לי שלושה שאלות מאוד משמעותיות שנשארו פתוחות:

1. מהו הסוד מאחורי אנג'לה?

2. מדוע אראגון לא בחר להקים את דור הרוכבים הבא שוב בדורו-אריאבה? הרי אם זה בגלל הקסם שהשחית הכל שם, הרי וודאי שהוא היה יכול לחשוב על לחש קסם שיחזיר את הכל לקדמותו. אם אתם שואלים אותי, זה היה בגלל שבנבואתה של אנג'לה היא אמרה לו שהוא יהיה חייב לעזוב את אלאגייזיה, והיה לו איזשהו רעיון בקשר לכך בתחילת הסדרה שהוא כנראה נטש לאחר-מכן, וכדי שסוף הספר הרביעי לא יסתור את הנבואה מהספר הראשון הוא עשה את הסוף כך.

3. עוד בנוגע לנבואתה של אנג'לה: האם היא לא הבטיחה לו רומן עם מישהי במעמד של בת מלכים? ואם זאת לא אריה, אז מי זאת?

וכמובן שיש עוד המון שאלות פתוחות... מה עם מרטאג, האם נולדו דרקונים לגמדים/אורגלים, האם רוראן בנה שוב את הכפר קרווהול ועוד.

בקיצר, חבל שהוא סיים את הספר בפזיזות רבה. אני מקווה שהוא יהיה נאמן למה שהוא אמר: שהוא יכתוב מתישהו ספר המשך שבו הוא ירחיב קצת על אנג'לה והסודות שלה, ובו הוא יסביר גם מה קרה כמה שנים לאחר אירועי הספר הרביעי. כמובן שתמיד יהיה נחמד אם הוא יוציא ספר שמספר את הסיפור לפני האירועים ב"אראגון". זה תמיד יכול להיות מעניין.
MightGod
QUOTE(Fírnen @ Sep 15 2012, 08:22 PM)
שובבב!!
לא לאנשים שלא קראו את סוף הספר!


לדעתכם הסוף שלא קרה כלום בין אראגון לאריה[מבחינת זוגיות לא מבחינת להחזיק ידיים ולהתנשק פעם אחת]

לדעתי זה כלכך מעצבןן!! כלכך רציתי שיהיה להם משהו ביחד מת על הדמות של אריה.
*דרך אגב, מי אמר לך שהם התנשקו פעם אחת?
לדעתי לא קראת נכון, כתוב שם שהיא הניחה שלוש אצבעות על שפתיו, ואז פירנן לקח אותה...
אשף רונות
לדעתי הסוף היה טוב יחסית והדרקונים יבקאו לשאר הגזעים כתוב בפירוש שערגון עשה קסם שגם אורגלים וגמדים יהיו רוכבי דרקונים למרות שלדעתי זה ישנה מעוד את הגמדים ואולי יצור זן חדש של גמדים.
Yarden Lopez And Love France
אני גם מרוצה וגם מאוכזבת מהסוף של פאוליני. אני מאוד אהבתי את זה שהוא הצליח לרתק אותנו במשך כל הזמן הזה לאהבה של ארגון באריה. אך התאכזבתי שהם בסוף לא היו זוג. ועוד אחרי שהאהבה שלהם הייתה חזקה כל-כך! אני חושבת שהאהבה שהופרדה לא השפיעה רק על ארגון ואריה, אלא גם על סאפירה ופירנן, כך שהייתה היפרדות כפולה! אני מקווה שחוץ מספר הסברים, פאוליני ייכתוב גם סדרת המשך, בכדי לדעת על ארגון וסאפירה וכן להתעדכן במה שקורה בשלטון החדש. אני רוצה לראות המק רה עם מארטג, אריה, ארגון, נאוסאדה, רוראן, אוריק...זה יהיה מאכזב אם לא תצא סדרת המשך לכך. לכן אפשר, אם פאוליני לא יודיע דבר לגבי זה, לארגן עצומה המבקשת ממנו לכתוב סדרת המשך, ולהתחילה בעוד מקסמיום שנתיים, למרות שאנחנו מקווים שהוא יתחיל אותה כמה שיותר מהר.
חיית לילה
הסוף של פאוליני מעולה!!! הוא השאיר סוף פתוח כדי לתת לדמיון להשתולל.
לא יודע מה אתכם אבל כשאני קורא פנטסיה זה בשביל לדמיין אז מה שווה סוף סגור?
ובנוגע לאנג'לה אם תקראו את הספר 10 פעמים לפחות... תראו שיש לגביה כל כך הרבה פרטים שאפשר להבין מי היא אני לפחות חושב שהבנתי בצורה כללית גם אם זה לא כמו שפאוליני כתב!!! cool.gif
gilam
אי אפשר לדעת מה יצפון העתיד, כי הדרקונים בעולם של פאוליני אוהבי הרפתקאות, וגם דרקונה של אריה היה חסר מנוחה ורצה להצטרף אליה לפגישה אם ארגון, ככה שקשה להאמין שהוא יסכים להירקב בממלכת האלפים מאות ואלפי שנים בזמן שהיא מולכת על האלפים אלא אם הוא {פאוליני}יבגוד בעיקרון הזה, ככה שאני חושב שאריה תוותר על הכתר שלה {והוא כבר רמז שהדבר אפשרי}.פאוליני אמר בראיון שרוראן יראה רוכב גמד ורוכב אורגל כבר בחייו,מה שמעצבן הוא שהוא מתעקש לכתוב ספר מדע בדיוני לפני שהוא חוזר לאלגזיה וגם אז מתוכנן ספר על אנג"לה לפני שיהיה ספר המשך שיגיד לנו מה התרחש הלאה.
pkd333
לא נכון אלחלוק את השם הסודי זה הכי קרוב שאפשר
זאת גרסת ה "lo-fi" של התוכן שלנו. לצפייה בגרסה המלאה הכוללת עיצוב טקסט, תמונות והתוכן המלא, אנא לחץ כאן.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.