Fantasy - קהילת הפנטזיה הישראלית פנטזיה

ברוך הבא אורח ( התחבר | הרשמה )

פרסם סקרפרסם נושא חדשפרסם סקר

מדורג · [ רגיל ] · בשכבות+

> שאלות המשורר

משורר זקן
post Nov 7 2010, 10:56 PM | ל' חשון התשע"א
תגובה #1
**

מכשף
קבוצה: בני אדם
מספר ההודעות: 121
הצטרף בתאריך: 21-March 10 | ו' ניסן התש"ע
מ: בחדר חשוך וקר. פורך את השערותיו של סוקרטס.
מספר משתמש: 60
מספר מטבעות: 1,294

תחילה אגיד שקראתי את "אסירי הנבואות" ונהנתי מכל רגע. בעיקר בזכות השילוב של המחשבות של הקורא יחד עם הדמויות(אני מקווה שהסברתי את עצמי נכון.)
שאלותי הם כדלקמן:
1. מה היה המניע שלך לכתוב את אסירי הנבואות? אני מניח שלכל סופר יש חזון לגבי איך שאנשים יפרשו את ספריהם.
2. בהקשר לשאלה הראשונה. מה אתה מצפה שירגיש הקורא לאחר כל הסדרה כאשר הגיבור נעלם והרשע כנראה עוד ישוב ואז כבר לא יהיה מה לעשות?
3. (אולי ספיילר לאחרים שקוראים את שאלתי)אני יודע שאולי הפרט הזה מאוד שולי אולם גם אם השאלה תעלנה חיוך על שפתיך אראה בזה את שכרי. במהלך אחד הספרים(לא זוכר בדיוק איזה) היה איזה קטע שהוגו גילח עצמו עם סכין וכל החבורה כאילו התחילה להתערב כיצד עליו לעשות הדבר. האם זה היה מכוון.
4. מה לדעתך הכי צריך לעשות כשקוראים ספר כלשהו? כלומר, להתייחס למבני כתיבה או אולי לצורת ההתבטאות של הסופר וכיוצא בזה. אם השאלה קצת רחבה מדי אז אולי תגיד רק מה אתה שם לב אליו כשאתה קורא.
5. כמה שלבים צריך לעבור ספר לאחר שנגמרת כתיבה של ספר עד שהוא יוצא כרוך ומוכן?
6. מתי התחלת לכתוב את אסירי הנבואות?

בתודה רבה, משורר זקן. וסליחה אם אני הארכתי בשאלות.
כל טוב.

--------------------
משורר זקן בא לעיר מקלט
הרחובות ריקים, אין שם אף אחד
מסתכל סביב מחפש קהל
מישהו שיצא, מישהו שישאל
(רק חלק מהשיר "כמה" של דני רובס מומלץ בחום)

המילונידן(זהירות חופר!) קרדיט לזהר על הרעיון המקורי

שבוע מתיש לכולם - כדי להעריך את המנוחה.
הדבר משתמע לשני פנים - כדי לגרום לקורא לקרוא זאת שוב ביתר עיון.
לפעמים התוצאה היא הדרך - כדי שאנשים לא יתבאסו מהתוצאה שלא תמיד טובה ויעריכו את מה שעברו בדרך אליו.
וואו ל"ג בעומר אז מה?? - כדי להתחיל להבין ממה באמת נהנים.
יום חדש זמן חדש שנה חדשה מה צריך יותר מזה? - להתלהב מהתחלות.
אולי יום אחר יהיה פשוט יותר אבל אז יהיה משעמם אולי עדיף שישאר קשה - להנות גם מהקשיים שמלוים אותנו בכל יום.
בואו פשוט נשלב ידיים וניתן לאירנים לפתח פצצות אטום הרי אין שום סיכוי שהם רוצים את זה בשבילינו - מובן מאליו.
ככה זה אני ואני שמח שאני ככה - כשאני מאוכזב או מבויש מתכונות שלא ניתנות לשינוי בעצמי.
החיים הם כמו נהר, זורמים איתם(משפט זהר) - כשסתם מחפשים עניינים חדשים טוב שיש גישה נכונה אל החיים.
למה אנשים ערים יותר ב3 בלילה מאשר בבוקר? - שאלה חשובה.
מי ששלם עם עצמו יכול לישון בקבר עד סוף הימים - תמיד יש לאן לשאוף.
צרות באות בצרורות ואין מה לעשות - לא תמיד מקבלים מה שרוצים.
אל תהיה חכם תהיה צודק לא מקבלים נקודות אחרת - המוטו של שאלות אמריקאיות.
אני בטוח ששכחתי משהוא בבקשה להגיד לי כל מני דברים חופרים שאני אומר - תודה המילונידן.

לכל מי שחושב שיוכל לנצח את עם הנצח זה מוקדש לו:
עֻצוּ עֵצָה וְתֻפָר דַּבְּרוּ דָבָר וְלֹא יָקוּם כִּי עִמָּנוּ אֵ-ל: (ישעיהו ח', י')

Fantasy - קהילת הפנטזיה הישראלית

המשתמש מנותקכרטיס פרופילהודעה פרטית
עלה לראש העמוד
+צטט הודעה
אילן גוייכמן
post Nov 15 2010, 07:50 PM | ח' כסלו התשע"א
תגובה #2
*

שוליית מכשף
קבוצה: סופרים
מספר ההודעות: 72
הצטרף בתאריך: 22-October 10 | י"ד חשון התשע"א
מספר משתמש: 2,689
מספר מטבעות: 170

שלום משורר זקן,
אני שמח מאד שנהנית מהספרים ומודה לך על המילים החמות.
בנוגע לשאלותיך:
המניע שלי לכתוב את אסירי הנבואות היה בעיקר ניסיון לתקן את הבעיות הרבות שהיו לי בפעמים הקודמות שניסיתי לכתוב, וגם למצוא דרך כלשהי לבטא את מחשבותיי ואת הדמיון המפותח שלי.
בנוגע לחזון ולציפיות, אני יכול לומר רק שלא משנה מה היו הציפיות שלי, ברגע שהוצאתי את הספר לאור, הוא הפך לרכוש הכלל. וכל אחד יכול להבין מקטעים בספר דברים אחרים לגמרי, וזה בסדר לחלוטין. זה גם מאד מעניין, שאנשים שונים מבינים דברים בצורה שונה, ומוסיף עוד נופח לעניין.
אני חושב שבאמת רציתי שאנשים יאהבו את הספרים ויהנו מהקריאה שלהם, כמו שאני נהנה כשאני קורא ספרי פנטסיה.
בנוגע לסוף, שציינת, אין לי ציפייה של ממש מהקוראים, אני רק מקווה שהם לא התאכזבו ונהנו.
הקטע שהזכרת בנוגע לגילוח באמת העלה חיוך על שפתיי, והוא נכנס לספר בגחמה של רגע, אחרי שאבי ראה אותי מתגלח בחדר האמבטיה, והעיר לי על צורת הגילוח שלי. :-)
אם אתה קורא ספר לצורך הנאה, אז אני לא חושב שיש מקום ללהתייחס ולשים תשומת לב מיוחדת לצורת ההתבטאות ולמבני הכתיבה.
אם הדברים הללו צורמים ומפריעים, הרי שיש בעיה בספר.
כשאני קורא ספר אני מנסה לשקוע לתוך העולם שהסופר יצר, ואם אני מצליח, הרי שהסופר עשה עבודה טובה.
אם אני מתחיל לגלגל עיניים כל משפט שני, לשים לב לקטעים בעייתיים וכו', הרי שהספר לא מוצלח כל כך, לדעתי. אבל שוב, אנשים הם שונים, ומה שצורם לאחד יסב הנאה לאחר.
בנוגע לשלבים שספר צריך לעבור:
אחרי כתיבת הטיוטה הראשונה יש להניח את הספר בצד למספר חודשים ואז לחזור אליו בצורה אובייקטיבית, לעבור עליו, לתקן טעויות, למחק קטעים מיותרים, לצמצם ולחזק. עושים את השלב הזה מספר פעמים לבד.
לאחר מכן הוא צריך לעבור עריכה מקצועית, וזה בעצם כמו השלב הקודם רק יותר אינטנסיבי ומקצועי, ועובדי םעל הספר עם עוד אדם אחר.
הכריכה נעשית בנפרד על ידי צייר וגם איתו יש לשבת ולשוחח כדי שכולם יהיו מרוצים ממנו.
בהוצאה לאור הספר עובר עימוד, כריכה והדפסה, ואז שיווק והפצה לחנויות.
התחלתי לכתוב את אסירי הנבואות בגיל 16, וסיימתי בגיל 18 וחצי.

מקווה שסיפקתי את סקרנותך, ותודה רבה על העניין.
אילן גוייכמן

Fantasy - קהילת הפנטזיה הישראלית

המשתמש מנותקכרטיס פרופילהודעה פרטית
עלה לראש העמוד
+צטט הודעה

פרסם סקראפשרויות נושאפרסם נושא חדש
2 משתמש(ים) קוראים הודעה זה (2 אורחים ו 0 משתמשים אנונימים)
0 חברים:

Fantasy - הגרסה הקלה השעה עכשיו היא: 23rd September 2019 - 02:44 AM

> ניקוד השבטים - קהילת הפנטזיה הישראלית · תיעוד עריכת ניקוד השבטים

בני האדם אלפים טרולים
בני האדם אלפים טרולים
10 0 50