Fantasy - קהילת הפנטזיה הישראלית פנטזיה

ברוך הבא אורח ( התחבר | הרשמה )

פרסם סקרפרסם נושא חדשפרסם סקר

מדורג · [ רגיל ] · בשכבות+

> Divergent - התפצלות, גם אתם שמעתם ולא הבנתם?

שומרת חדר הסודות
post Sep 27 2013, 07:40 PM | כ"ג תשרי התשע"ד
תגובה #1
*

שוליית מכשף
קבוצה: בני אדם
מספר ההודעות: 9
הצטרף בתאריך: 24-September 13 | כ' תשרי התשע"ד
מספר משתמש: 4,841
מספר מטבעות: 26

דיוורג'נט - או כפי שכבר הבננו, התפצלות, הוא הרומן הראשון של הסופרת האמריקאית ורוניקה רות'.
והחלק הראשון בטרילוגיה שלמה בעלת אותו השם - "התפצלות". הרומן נח לו תחת התגית של רומן / מדע בידיוני, תארו לכם משהו סטייל "משחקי הרעב", מה שבעצם גם הביקורות עושות, הרומן מושווה פעמים רבות לספר נוסף באותו הג'אנר עם עדר מתעניינים נעריים ושטופי הורמונים שכמותינו, איך לא? נו כבר אמרתי לכם:( ! - "משחקי הרעב".

רות' מספרת כי הרעיון לספר ולסדרה בכלל נולד בעת לימודיה בקולג'.
חברת - "Summit Entertainment" תבעה את זכויות הספר לכדי סרט, וצילומיו החלו במאי 2013, גם הסרט, באופן מפתיע, יוצג תחת אותו השם "התפצלות".

תקציר קצר ומקוצר:
בעתיד, אזרחי שיקגו חיים בחברה שמתפצלת ל - 5 פלגים, כל אחד מהם נועד לקיים כוח מסויים של האנושות:
- הקרבה עצמית (אי אנוכיות /זולתנות)
- ידידות (שלווה)
- כנות (כנות)
- אומץ לב (ללא חת)
- אוריינות (אינטיליגנציה)
ביום קבוע, בכל שנה, כל הנערים והנערות בני ה - 16 נלקחים למבחני התאמה שיאמרו להם לאיזה פלג הם מתאימים.
לאחר המבחנים הם מוכרחים להחליט, אם הם בוחרים להישאר עם משפחותיהם, או עוברים לחברה חדשה.

ביאטריס פריאור בת ה - 16 נולדה למשפחת הקרבה עצמית, אבל הקרבה מעולם לא באה לה בקלות כמו שהייתה למשל לאחיה, כלב ( Caleb). היא הרגישה בודדה ומכווצת על ידיי סביבתה וחשה שאינה שייכת אליה. כשבא זמנה של ביאטריס לקיים את מבחן ההתאמה שלה, היא מגיעה לחדר המבחנים. במהלך המבחן אישה מפלג אומץ הלב נותנת לה בקבוקון עם נוזל שקוף ומורה לה לשתות אותו. ביאטריס שותה, ובין רגע היא מרגישה איך עיניה נעצמות וכאשר היא פוקחת אותן, היא לא נמצאת עוד במקום בו הייתה, כעט היא כבר אינה בחדר המבחנים, כי אם בקפיטריה של בית הספר. על השולחנות מונחים סלים, בסל אחד גבינה ובשני סכין. לפתע ביאטריס שומעת קול המורה לה לבחור. בעוד ביאטריס מהססת הסלים נעלמים, הדלת נפתחת וכלב מופיע. הכלב נוהם וחושף שיניים, ביאטריס לא בטוחה מה לעשות אך היא מצליחה לרכוש את אמונו של הכלב. לפתע נשמעת ילדה קטנה הצועקת לכלב, הוא בתגובה, שוב מאיים וחושף שיניים, ביאטריס, מבלי לחשוב פעמיים, קופצת על הכלב. כשהיא עושה כן, הכלב והילדה נעלמים וביאטריס מוצאת עצמה במה שנדמה כמסדרון. אך במהרה היא מבינה שזה אינו מסדרון, אלא אוטובוס צפוף אדם בו כל המקומות תפוסים. איש פונה לביאטריס עם עיתון, ומציג בפניה מודעת מבוקש. הוא שואל אותה האם היא מכירה את האדם שבמודעה, ביאטריס, חשה שאכן הכירה את האדם אבל עונה בשלילה ובכך, מתעוררת וחוזרת לחדר המבחנים.

התוצאות היו משונות. היא לא התאימה בדיוק לאף פלג, במקום זאת, היא הראתה התאמה מסויימת לשלושה פלגים: הקרבה עצמית, אוריינות ואומץ לב, מה שהופך אותה ל - "מפוצלת". ביאטריס הוזהרה שלא לחלוק מידע זה עם איש מחשש לחייה.
ביום בהיר אחד, להפתעתם הגדולה של הוריה של, היא מחליטה לעשות את המעבר מהקרבה לאומץ לב, ואחיה כלב עובר לאוריינות. ביאטריס עוזבת מיד על מנת להצטרף לקבוצה החדשה שלה ולביתה החדש, היא משנה את שמה לטריס והופכת לחברתם של עוד שלושה שעברו העברה: כריסטינה, אל ו - וויל.

שני הספרים הראשונים בטרילוגיה נמצאים בחנויות ומתורגמים לעברית, הספר הראשון כאמור, קרוי " מפוצלים", שמו של הספר שני "המורדים" והספר השלישי טרם תורגם לעברית, אבל אם אתם מעוניינים במעט חדשות טובות, הוא אמור להגיע מתורגם לחנויות עד סוף חורף 2014! כמו כן גם הסרט, שיוצא רק בארצות הברית ב- 21.3.2014.

--------------------
לופין, אדי לופין.

In bed above we're deep asleep"
While greater love lies further deep.
This dream must end, this world must know
"We all depend on the beast below.

"If you want to know what a man’s like, take a good look at how he treats his inferiors, not his equals."

Fantasy - קהילת הפנטזיה הישראלית

המשתמש מנותקכרטיס פרופילהודעה פרטית
עלה לראש העמוד
+צטט הודעה
אביחי
post Sep 27 2013, 07:46 PM | כ"ג תשרי התשע"ד
תגובה #2

קבוצה: אלפים
מספר ההודעות: 7,341
הצטרף בתאריך: 10-January 11 | ה' שבט התשע"א
מ: הנני כאן משתין מהגגות.
מספר משתמש: 3,508
מספר מטבעות: 616

נשמע מעניין. ברמת העיקרון אני מניח שזה נשמע כמו שיטה יעילה יחסית לנהל את העולם, כי ככה לכל אחד יש משמעות לו לקיום שלו בניגוד להיום שיש כאלה שלא עושים כלום. כתבת איפשהו: "כעט" בטעות וממש בקטנה היה איזה כמה קטעים עם פיסוק וזה. אבל בקטנה. נשמע טוב. יש ביקורות ממש?

ואת התקציר את עשית או שהעתקת מזה שיש על הספר?

עלה לראש העמוד
+צטט הודעה
שומרת חדר הסודות
post Sep 27 2013, 07:50 PM | כ"ג תשרי התשע"ד
תגובה #3
*

שוליית מכשף

QUOTE(Phony Jester @ Sep 27 2013, 07:46 PM)
נשמע מעניין. ברמת העיקרון אני מניח שזה נשמע כמו שיטה יעילה יחסית לנהל את העולם, כי ככה לכל אחד יש משמעות לו לקיום שלו בניגוד להיום שיש כאלה שלא עושים כלום. כתבת איפשהו: "כעט" בטעות וממש בקטנה היה איזה כמה קטעים עם פיסוק וזה. אבל בקטנה. נשמע טוב. יש ביקורות ממש?

ואת התקציר את עשית או שהעתקת מזה שיש על הספר?
*

טוב דבר ראשון לול. דבר שני אאוץ'!! ככה נראה לך שאני מעתיקה מתקצירים שמאחורי ספרים?! ביי. האמת שעבדתי דיי קשה על הנושא, תרגמתי חלק מקריאה באתרים באנגלית, חוץ מזה שאני מרגישה דיי מטופשת כי לא טרחתי להסתכל בעברית בנפרד. אבל לא נורא. בקשר לשגיאות, מצטערת קורה. אני עדיין אנושית, וביקורות? לא בדקתי, פשוט הכנתי סיקור על הסיפור המרכזי... חוץ מזה כן נשמע כמו שיטה נחמדה.

--------------------
לופין, אדי לופין.

"If you want to know what a man’s like, take a good look at how he treats his inferiors, not his equals."

עלה לראש העמוד
+צטט הודעה
אביחי
post Sep 27 2013, 08:00 PM | כ"ג תשרי התשע"ד
תגובה #4

קבוצה: אלפים
מספר ההודעות: 7,341
הצטרף בתאריך: 10-January 11 | ה' שבט התשע"א
מ: הנני כאן משתין מהגגות.
מספר משתמש: 3,508
מספר מטבעות: 616

QUOTE(שומרת חדר הסודות @ Sep 27 2013, 08:50 PM)
טוב דבר ראשון לול. דבר שני אאוץ'!! ככה נראה לך שאני מעתיקה מתקצירים שמאחורי ספרים?! ביי. האמת שעבדתי דיי קשה על הנושא, תרגמתי חלק מקריאה באתרים באנגלית, חוץ מזה שאני מרגישה דיי מטופשת כי לא טרחתי להסתכל בעברית בנפרד. אבל לא נורא. בקשר לשגיאות, מצטערת קורה. אני עדיין אנושית, וביקורות? לא בדקתי, פשוט הכנתי סיקור על הסיפור המרכזי... חוץ מזה כן נשמע כמו שיטה נחמדה.
*

לא יודע, פשוט חשבתי שזה נראה די מקצועי אז הנחתי שזה תקציר שכתבה הסופרת או הבן אדם שכותב תקצירים. מבין לגמרי, אנושי. אבל אפשר לעשות באמת דברים גם בשיא הלחץ האפשרי ואפשר להוריד קצת את הקצב ולעשות ליטוש. זה רק עוזר לדעתי. והקטע עם הביקורות זה שפשוט אמרת שהביקורות אומרות שזה מזכיר מאוד את משחקי הרעב אז רק רציתי להבין אם בצורה טובה או רעה, אם הם קוראים לסופרת מעתיקנית או מעניינת ופשוט עם תזמון טוב.

עלה לראש העמוד
+צטט הודעה
שומרת חדר הסודות
post Sep 27 2013, 08:03 PM | כ"ג תשרי התשע"ד
תגובה #5
*

שוליית מכשף

QUOTE(Phony Jester @ Sep 27 2013, 08:00 PM)
לא יודע, פשוט חשבתי שזה נראה די מקצועי אז הנחתי שזה תקציר שכתבה הסופרת או הבן אדם שכותב תקצירים. מבין לגמרי, אנושי. אבל אפשר לעשות באמת דברים גם בשיא הלחץ האפשרי ואפשר להוריד קצת את הקצב ולעשות ליטוש. זה רק עוזר לדעתי. והקטע עם הביקורות זה שפשוט אמרת שהביקורות אומרות שזה מזכיר מאוד את משחקי הרעב אז רק רציתי להבין אם בצורה טובה או רעה, אם הם קוראים לסופרת מעתיקנית או מעניינת ופשוט עם תזמון טוב.
*

ובכן אקח את זה כמחמאה.
כן מצטערת בדרך כלל אני כן מלטשת אבל הפעם התעצלתי, בכל מקרה אחרי ההערות שלך עברתי ותיקנתי הכל.
בנושא הביקורות זה המון דברים ששמעתי וקצת שקראתי בויקיפדיה האנגלית... אתה מוזמן לחפש ולספר לי מה דעתם.. אני חושבת שהסיפור טוב לא פחות ממשחקי הרעב אם לא יותר.

--------------------
לופין, אדי לופין.

עלה לראש העמוד
+צטט הודעה

פרסם סקראפשרויות נושאפרסם נושא חדש
1 משתמש(ים) קוראים הודעה זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימים)
0 חברים:

Fantasy - הגרסה הקלה השעה עכשיו היא: 13th December 2019 - 01:31 PM

> ניקוד השבטים - קהילת הפנטזיה הישראלית · תיעוד עריכת ניקוד השבטים

בני האדם אלפים טרולים
בני האדם אלפים טרולים
10 0 50